Widowiskowe zwycięstwo Gatty Active

Osiem bramek zobaczyli kibice w spotkaniu 13. kolejki Ekstraklasy futsalu pomiędzy Gattą Active Zduńska Wola i Piastem Gliwice. Mistrzowie Polski, którzy zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli, pokonali przed własną publicznością Piasta Gliwice 5:3 (2:1). To dziewiąta wygrana zawodników Gatty w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzył już w 4. minucie Arkadiusz Skrzypczyński. Chwilę później na 2:0 podwyższył Daniel Krawczyk. Zanosiło się na wysokie zwycięstwo. Piast nie dał jednak za wygraną i tuż przed przerwą, za sprawą Tomasza Szczurka, zdobył kontaktowego gola. Po przerwie gospodarze zdobyli trzy, a goście dwa gole. Po 13. kolejkach Gatta traci pięć punktów do lidera, Rekordu Bielsko-Biała, który wygrał wczoraj na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 1:0. Kolejny mecz mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z MKF Solne Miasto Wieliczka.

Gatta Active Zduńska Wola – Piast Gliwice 5:3 (2:1)
Bramki dla Gatty: Arkadiusz Szypczyński 4, Daniel Krawczyk 7, 33, Michał Marciniak 23, Marcin Kiełpiński 32