Sokół Aleksandrów wygrał z Widzewem

Bramka Jakuba Rogalskiego dała wygraną drużynie Sokoła Aleksandrów w sparingowym spotkaniu z RTS Widzewem Łódź. Mecz odbył się w Kleszczowie, a Rogalski pokonał Macieja Humerskiego w 78. minucie meczu. Wcześniej z boiska wiało nudą, a obie drużyny stworzyły bardzo mało podbramkowych sytuacji.

Dwukrotnie w pierwszej połowie bramkę dla Widzewa mógł strzelić Piotr Okuniewicz. Zabrakło mu jednak skuteczności. Po zmianie stron optyczną przewagę uzyskał Sokół. Potrafił ją udokumentować w 78. minucie. Jakub Rogalski efektownym strzałem w okienko nie dał szans Maciejowi Humerskiemu. Dla Widzewa to druga sparingowa przegrana w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. W środę podopieczni Przemysława Cecherza przegrali z białoruskim FK Haradzieja 0:1 (0:1).

W piątkowym meczu Cecherz nie wpuścił na boisko Francuza Stephana Le Metayera. Temat zawodnika, który rozpoczynał ponoć grę w piłkę w Paris Saint Germain, wydaje być się zamknięty.

RTS Widzew Łódź – Sokół Aleksandrów 0:1 (0:0)
Bramki: Jakub Rogalski 78

RTS Widzew: Wolański (46′ Humerski) – Tlaga, Czaplarski, Rodak (46′ Zieleniecki), Strus – Budka (46′ Mąka), Kazimierowicz, Broniszewski (46′ Wielgus), Kamiński – Możdżonek (61′ Ogawa) – Okuniewicz (57′ Brochocki).

Sokół (skład wyjściowy):  Brudnicki – Pawlak, Bierżyński, Woźniczak, Stępień – Wrzesiński, Zasada, Knera, Kobiera – Michałek, Syska.
Na zmiany wchodzili: Ostrowski, Chojecki, Marciniak, Pękała, Rogalski, Golański