UKS SMS Łódź w ćwierćfinale PP

Udanie zainaugurowały rundę wiosenną piłkarki UKS SMS Łódź. W meczu 1/8 finału Piucharu Polski pokonały czwarty po rundzie jesiennej zespół Ekstraligi, Czarnych Sosnowiec 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobyła w 86. minuciie spotkania Nikola Karczewska. Rywalem łodzianek w ćwierćfinale będzie mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski Medyk Konin.

Łodzianki przystąpiły do meczu z Czarnymi bez kilku kontuzjowanych zawodniczek. Mimo to zespół Marka Chojnackiego w niczym nie ustępował rywalowi. Decydująca akcja miała miejsce na pięć minut przed końcem spotkania. Po zagraniach Marzeny Salamon, Kingi Kurek i dośrodkowaniu Klaudii Jedlińskiej, bramkę głową zdobyła Nikola Karczewska.

UKS SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Nikola Karczewska 86

UKS SMS Łódź: Szulc – Kobylińska (46′ Osińska), Chmal, Kurek, Konar – Jedlińska, Walak (85′ Cander), Salamon, Wiankowska – Zasowska, Karczewska (89′ Wesołowska).