Trzy karne w sparingu Brunatnych

PGE GKS Bełchatów zremisował w Gutowie Małym z Olimpią Grudziądz 2:2 (1:0) w swoim ósmym zimowym sparingu. Prowadzący mecz łódzki sędzia Paweł Pskit podyktował aż trzy rzuty karne. Wykorzystali je: Marcin Kaczmarek (Olimpia) i Bartłomiej Bartosiak. Przed przerwą prowadzenie dał Brunatnym Dawid Dzięgielewski.

Wynik meczu otworzył w 21. minucie Dzięgielewski, który uderzył futbolówkę z lewej strony pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i zaskoczyła Jakuba Wrąbla.

W drugiej połowie spotkania wszystkie bramki padły z rzutów karnych. W 69. minucie Pawła Lenarcika pokonał z jedenastu metrów Marcin Kaczmarek. Osiem minut później ponowne prowadzenie dał Brunatnym Bartłomiej Bartosiak, a wynik spotkania ustalił minutę przed końcem Kaczmarek. Doświadczony piłkarz wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie ręką Marcina Grolika. Trzydzieści minut w drugiej połowie zagrał rekonwalescent Aghvan Papikyan, który zastąpił na placu gry strzelca pierwszej bramki Dawida Dzięgielewskiego.

PGE GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 2:2 (1:0)
Bramki: Marcin Kaczmarek 69, 89-obie z karnych – Dawid Dzięgielewski 21, Bartłomiej Bartosiak 77-karny

PGE GKS: Bruchajzer (60′ Lenarcik) – Bociek, Grolik, Witasik, Szymorek – Zgarda, Rachwał (58′ Klepczyński), Bartosiak, Lenartowski (9′ Zięba), Dzięgielewski (60′ Papikyan) – Krzywicki (60′ Ciechański).

Źródło i zdjęcie: gksbelchatow.com