Brunatni postraszyli lidera z Opola

Mimo niezłej gry PGE GKS Bełchatów przegrał w Opolu z liderem II ligi. Odra wygrała 3:1, mimo iż w 48. minucie Dawid Flaszka dał prowadzenie drużynie Mariusza Pawlaka. Lider odpowiedział trafieniami Marcina Niemczyka, Gabriela Nowaka i Marcina Wodeckiego. W drugiej połowie piłkarzom przyszło grać w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i gradzie.

Początek spotkania niezwykle nerwowy z obu stron. Warto wspomnieć, że po kwadransie sędzia Daniel Kruczyński z Żywca upomniał żółtymi kartonikami aż czterech zawodników. W 15. minucie prowadzenie powinna objąć Odra, ale Kamil Bruchajzer wygrał pojedynek sam na sam z Marcinem Niemczykiem. Osiem minut później obok słupka uderzył Paweł Zięba. Mimo szybkiego tempa pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Bełchatowianie w niczym nie ustępowali liderowi II ligi.

Trzy minuty po zmianie stron Brunatni przeprowadzili znakomitą akcję, po której Dawid Flaszka uzyskał prowadzenie, pewnie pokonując Tobiasza Weinzettela. Dziesięć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Kamil Bruchajzer musiał skapitulować po strzale Marcina Niemczyka. W 68. minucie Odra wyszła na prowadzenie. Najwyżej w polu karnym wyskoczył do główki Gabriel Nowak i pokonał bramkarza PGE GKS. Wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie Marcin Wodecki.

Odra Opole – PGE GKS Bełchatów 3:1 (0:0)
Marcin Niemczyk 58, Gabriel Nowak 68, Marcin Wodecki 90 – Dawid Flaszka 48

PGE GKS: Bruchajzer – Bociek ż (36′ Pisarczuk), Grolik, Klepczyński, Szymorek – Rachwał, Lenartowski, Zięba (46′ Zgarda), Flaszka ż, Bartosiak (80′ Maciejewski) – Papikyan (71′ Dzięgielewski).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).