AKTUALNOŚCI
Pawlak: Błędy zawsze kosztują utratę punktów

Mimo niezłego spotkania PGE GKS Bełchatów wrócił z Opola bez zdobyczy punktowej, przegrywając z liderem II ligi Odrą 1:3 (0:0). Po meczu szkoleniowiec Brunatnych Mariusz Pawlak przyznał, że jego zespół popełnił więcej błędów niż drużyna gospodarzy. To zdecydowało o przegranej.

Oczywiście spodziewaliśmy się tutaj trudnego spotkania i takie było. Po porażce ciężko coś od razu zanalizować i wytłumaczyć, bo nie o to chodzi. Tracimy punkty w trudnych meczach, ale zdajemy sobie z tego sprawę, że dla nas każdy następny mecz będzie trudny. W tej sytuacji, w której jesteśmy zawsze łatwiej przegrać czy zremisować, jeśli jest się na bezpiecznej pozycji. My nie jesteśmy, dlatego każdy punkt jest dla nas ważny. Ułożyło się tak, jak widzieliśmy, prowadziliśmy 1:0, natomiast błędy indywidualne kosztują zawsze zespół utratę punktów. My zrobiliśmy ich dzisiaj więcej. Odra też popełniła błędy, których nie wykorzystaliśmy, tak w pierwszej połowie, jak i drugiej. I dlatego nie mamy tak naprawdę nic – powiedział Pawlak.

Szkoleniowiec odniósł się również, na pomeczowej konferencji prasowej, do sędziowania.

Nie chciałbym mówić o sędziowaniu, ale nie było ono na najwyższym poziomie. Sam trener Odry krzyczał do mnie, że powinny być dwa rzuty karne dla Odry. Ta współpraca na boku sędziów technicznego i linowego. Nie chcę tutaj za dużo mówić, ale to był ważny moment i szybka reakcja trenera i ewidentne kartki dla Zgardy i Trznadla, który dostałby drugą żółtą kartkę. Boczny mówił o kartkach, techniczny mówił „daj spokój” – mówię o ogólnej współpracy. Było źle, ale nie ma tu co szukać żadnych usprawiedliwień. Natomiast są momenty w meczach, kiedy oprócz piłkarzy, także sędziowie muszą mieć odpowiedzialność. To był jeden z momentów, gdzie sędzia nie wziął na klatę tego, co powinien. Po meczu się chwilę tłumaczył, ale nie o to chodzi, by tłumaczyć się po fakcie – dodał Pawlak.

Źródło: gksbelchatow.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *