Sensacyjne otwarcie wiosny w Rząśni

Tego nikt się nie spodziewał. Już w pierwszej wiosennej kolejce sieradzkiej klasy okręgowej może dojść do zmiany lidera. Mistrz jesieni, zespół Czarnych Rząśnia, nie obudził się jeszcze dobrze z zimowego snu i przed własną publicznością przegrał z MLKS Konopnica 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla Konopnicy zdobył w 87. minucie Paweł Ciężki.

Porażka ta może drogo kosztować drużynę z Rząśni. Jeśli Orkan Buczek wygra w niedzielnym meczu z WKS Wieluń to wyprzedzi Czarnych. Nie będzie to jednak łatwy pojedynek dla zespołu Jacka Berensztajna. WKS zajmuje wszak czwarte miejsce w ligowej tabeli.