AKTUALNOŚCI
Akademicka Łódź lepsza od UJ Kraków

To prestiżowe zwycięstwo dla całej Akademickiej Łodzi. UKS SMS Łódź pokonał Uniwersytet Jagielloński Kraków 4:0 (2:0) w spotkaniu 16. kolejki żeńskiej Ekstraligi. W tabeli zespół Marka Chojnackiego pozostaje na piątym miejscu, ale do trzeciego w tabeli zespołu Czarnych Wrocław ma już tylko jeden punkt straty. W następnej kolejce zmierzy się w Koninie z Medykiem.

Bramki w sobotnim meczu strzeliły: Linda Dudek (Uniwersytet Łódzki) oraz Martyna Wiankowska i Weronika Zasowska z Wyższej Szkoły Sportowej imienia Kazimierza Górskiego. Z wygranej z pewnością cieszą się także zacni wykładowcy WSS – profesor Zbigniew Jastrzębski (współpraca z wieloma klubami męskiej Ekstraklasy, odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne polskiej kadry na Mundial 2006), dziekan dr Jacek Chrzczanowicz oraz rektor dr Roman Stepień (prezes ŁKS w czasach, kiedy ten grał w Ekstraklasie i twórca SMS).

UKS SMS Łódź – Uniwersytet Jagielloński Kraków 4:0 (2:0)
Bramki: samobójcza 6, Linda Dudek 22, Martyna Wiankowska 60, Weronika Zasowska 74

UKS SMS: Paturaj – Zubchyk, Chmal, Kurek, Konat – Jedlińska (65′ Kovtun), Walak, Salamon (81′ Wesołowska), Wiankowska (80′ Kowalska) – Dudek (75′ Osińska), Karczewska (65′ Zasowska).
Trener: Marek Chojnacki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: