Złota bramka Marcina Mireckiego

Pierwsze zwycięstwo Lechii Tomaszów Mazowiecki pod wodzą nowego trenera Grzegorza Dziubka. Tomaszowianie pokonali zespół Sokoła Aleksandrów 1:0 (1:0). w spotkaniu 19. kolejki III ligi (grupa I). O wygranej zdecydowała bramka Marcina Mireckiego z 32. minuty. Lechia kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Kolasy.

Lechia przystępowała do niedzielnego meczu po pechowej porażce w Ostródzie z tamtejszym Sokołem 0:1. Straciła wtedy gola w doliczonym czasie gry. Aleksandrowianie przyjechali za to do Tomaszowa, po wygranej z Concordią Elbląg 2:1.

Pierwsza połowa spotkania mało ciekawa. Dużo było walki w środku pola. Pierwszą groźną sytuację stworzyła Lechia, ale Marcin Mirecki posłał piłkę ponad bramką. W odpowiedzi Jakub Rogalski strzelił z dystansu ponad poprzeczką. W końcu nadeszła 32. minuta i Mirecki w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Ta bramka rozdzieliła do przerwy obie drużyny.

Od 73. minuty miejscowi grali w osłabieniu, bo czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Krystian Kolasa. W ostatnich minutach meczu goście rzucili się do ataku. Nic jednak nie wskórali, bo defensywa miejscowych grała poprawnie.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Aleksandrów 1:0 (1:0)