ŁKS nadal niepokonany w III lidze

Kolejne trzy wiosenne punkty lidera tabeli grupy pierwszej III ligi. ŁKS Łódź wygrał w niedzielę wyjazdowy mecz 19. kolejki w Wysokiem Mazowieckiem z tamtejszym Ruchem 3:1 (2:0) i wciąż jest niepokonany na trzecioligowych boiskach. Kolejne dwie bramki dołożył do swojego dorobku Jewhen Radionow. Strzelił wiosną już cztery gole.

Mecz rozpoczął się po myśli łodzian. W polu karnym Ruchu sfaulowany został Kamil Rozmus i sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Skutecznym strzelcem okazał się Jewhen Radionow. W 36 minucie było 2:0 dla drużyny Marcina Pyrdoła. Gola, po szybkiej kontrze, strzelił Jakub Kostyrka.

Na początku drugiej połowy Ruch strzelił kontaktowego gola. Zdobył go, z rzutu karnego, Kamil Zalewski. Od 70. minuty miejscowi grali w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Grzegorza Jóźwiaka. Dziesięć minut później Jewhen Radionow trafił w słupek, ale na pięć minut przed końcem spotkania już się nie pomylił. Tym razem strzelił celnie głową.

W najbliższą niedzielę (26 marca) łodzianie grają, na swoim boisku, z Jagiellonią II Białystok.

Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS Łódź 1:3 (0:2)
Kamil Zalewski 50-karny – Jewhen Radionow 7-karny, 83-głową, Jakub Kostyrka 36

ŁKS: Michał Kołba – Paweł Pyciak, Aleksander Ślęzak ż, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus – Jakub Kostyrka (63′ Damian Guzik), Patryk Bryła ż (56′ Dawid Sarafiński), Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Kocot ż (90+1′ Mateusz Gamrot) – Łukasz Kopka, Jewhen Radionow (90+2′ Maksym Kowal).