Trzecia wiosenne zwycięstwo lidera z Sieradza

Warta Sieradza wygrała trzeci mecz w rundzie wiosennej. W sobotę podopieczni trenera Łukasza Markiewicza pokonali, na sztucznym boisku MOSiR Sieradz, RKS Mechanika Radomsko 4:0 (2:0). Był to pojedynek 22. kolejki IV ligi łódzkiej. Warta pewnie zmierza do III ligi. W tabeli ma cztery punkty przewagi nad Wartą Działoszyn i aż czternaście nad Zjednoczonymi Gmina Bełchatów.

Gospodarze rozpoczęli mecz z animuszem. Już w 5. minucie, w zamieszaniu podbramkowym, trafili w słupek. Warta przeważała, ale marnowała dogodne okazje bramkowe. W końcu Mikael Idzikowski zdecydował się na strzał zza linii pola karnego i zaskoczył bramkarza RKS Mechanika. Dwie minuty później, po szybkiej kontrze, Bartosz Narożnik podwyższył na 2:0. Nie zmienił się obraz gry po zmianie stron. Sieradzanie przeważali, ale gole padły dopiero w końcówce spotkania. Oba strzelił rezerwowy Maciej Łabędzki.

Do Sieradza przyjechało około 50 kibiców Mechanika. Mecz obserwowali zza płotu. To dlatego, że na prowizorycznej trybunie sztucznego boiska nie było dla nich miejsca. Był to ostatni mecz Warty na tym obiekcie. Kolejne rozegrane zostaną na boisku Szkoły Podstawowej nr 10.

Warta Sieradz – Mechanik Radomsko  4:0 (2:0)
Mikael Idzikowski 34, Bartosz Narożnik 36, Maciej Łabędzki 82, 90+2

Warta Sieradz: Wlazłowski – Sosnowski, Bartłoszewski, Sitarz, Piotr Kobierski ż – Zawodziński, Płaneta (57′ Kacela), Swędrowski, Idzikowski (57′ Szyc) – Narożnik (74′ Pluta), Marcin Kobierski (74′ Łabędzki).

RKS Mechanik: Rudak – Lewacki  Perliński, Kamil Nowak, Socik – Pisarek (67′ Piasecki), Boiko, Krawczykowski, Zieliński – Tazbir, Majewski ż.