Żelazne nerwy Patryka Rachwała

PGE GKS Bełchatów wygrał z Polonią Warszawa 2:1 (0:0) w spotkaniu kończącym 23. kolejkę II ligi. Zwycięskiego gola dla zespołu Mariusza Pawlaka zdobył w czwartej minucie doliczonego czasy gry Patryk Rachwał (na zdjęciu). Z zimną krwią wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Groliku.

Bełchatowianie od pierwszej minuty ruszyli do szturmu na bramkę Polonii i od razu mogli wyjść na prowadzenie. Uderzenie Piotra Witasika minęło jednak bramkę. Chwilę później Dawid Flaszka przelobował bramkarza Polonii, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił Rafał Zembrowski. Tuż przed przerwą z 16 metrów strzelał Marcin Ryszka. W dobrym stylu to uderzenie wybronił Mateusz Tobiasz.

Po zmianie stron Brunatni objęli upragnione prowadzenie. W 46. minucie podanie Aghvana Papikyana wykorzystał Dawid Flaszka. Siedem minut później powinno być 2:0. Strzał głową Papikyana obronił Tobiasz. Bramkarz Polonii w 60. minucie po raz kolejny pokazał swój kunszt. Odbił mocny strzał Flaszki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Brunatnych w 66. minucie. Niegroźny strzał Krystiana Pieczary przepuścił Kamil Bruchajzer. Wychowanek GKS Bełchatów, który gra w Polonii, mógł pogrążyć swój dawny klub. W 79. minucie fatalnie jednak spudłował. Wydawało się, że wynik 1:1 utrzyma się do końcowego gwizdka. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry faulowany w polu karnym był jednak Marcin Grolik, a jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Patryk Rachwał.

PGE GKS Bełchatów – Polonia Warszawa 2:1 (0:0)
Bramki dla PGE GKS: Dawid Flaszka 46, Patryk Rachwał 90+4

PGE GKS: Bruchajzer – Klepczyński, Grolik, Witasik, Szymorek – Rachwał, Ryszka, Flaszka (85′ Pisarczuk), Lenartowski, Dzięgielewski – Papikyan (72′ Bartosiak).