RTS Widzew z wiosennym kompletem punktów

Trzeci wiosenny mecz Widzewa i trzecie zwycięstwo. W sobotę podopieczni trenera Przemysława Cecherza wygrali, na swoim stadionie, z solidnym Pelikanem Łowicz 2:0 (1:0) w spotkaniu 20. kolejki III ligi (grupa I). Bramki dla Widzewa zdobyli: Adam Radwański i Dawid Kamiński. Dla zespołu z Łowicza była to z kolei druga z rzędu ligowa porażka.

Drugi z rzędu mecz grali widzewiacy na swoim nowym stadionie. W sobotni wieczór nie mogli liczyć jednak na doping kibiców z sektora „Pod zegarem”. Wojewoda łódzki zamknął ten sektor za odpalanie rac podczas meczu z Motorem Lubawa.

Podopieczni Przemysława Cecherza rozpoczęli mecz odważnie i już w 5 minucie mogli prowadzić, ale Mateusz Michalski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pelikana. Potem gra się wyrównała. Nadeszła jednak 35. minuta i Widzew przeprowadził kapitalną akcję. Daniel Mąka podał dokładnie piłkę Adamowi Radwańskiemu, a ten strzałem z około 18 metrów umieścił piłkę w siatce Pelikana.

Na początku drugiej połowy mogło być 2:0 dla gospodarzy, ale Daniel Mąka przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Nowakiem. Szybką akcją odpowiedział Pelikan, lecz Patryk Wolański złapał piłkę po strzale Jurija Hłuszko. W 64 minucie Widzew wyprowadził znakomitą kontrę. W wybornej sytuacji znalazł się Marcin Krzywicki, zwlekał jednak z oddaniem strzału i górą był bramkarz Pelikana. Po tym kiksie „Krzywego” trener Widzewa nie wytrzymał nerwowo i zdjął go z boiska. Nie może „Krzywy” dostosować się do trzecioligowych realiów. W 86. minucie rezerwowy Piotr Okuniewicz znalazł się sam na sam z bramkarzem Pelikana i pojedynek przegrał. Już w doliczonym czasie gry widzewiacy dobili przeciwnika. Michała Nowaka pokonał Dawid Kamiński.

RTS Widzew Łódź – Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)
Adam Radwański 35, Dawid Kamiński 90+2

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Marcin Nowak, Zieleniecki, Gromek ż – Rodak (80′ Olczak), Radwański, Kazimierowicz, Mąka (62′ Kamiński), Michalski ż – Krzywicki (70′ Okuniewicz)

Pelikan: Michał Nowak – Broniarek, Bończak, Kuczak, Kasprzyk – Gawlik, Bella, Parobczyk (74′ Woźniak), Bogołębski ż –  Wojcieszyński, Hłuszko (76′ Majewski).