Pierwsza porażka ŁKS Łódź stała się faktem

Pierwsza ligowa porażka ŁKS Łódź w sezonie 2016/2017. Podopieczni trenera Marcina Pyrdoła ulegli w niedzielę, na swoim boisku, Jagiellonii II Białystok 0:1 (0:0) w meczu kończącym 20. kolejkę spotkań w III lidze (grupa I). Mimo porażki łodzianie nadal są na pierwszym miejscu w tabeli, ale mają tylko dwa punkty przewagi nad Finshparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Jagiellonia II przyjechała do Łodzi z siedmioma zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Trener Dariusz Bayer wykorzystał fakt, że Ekstraklasa ma reprezentacyjną przerwę. Pierwsi okazję na zdobycie gola mieli gospodarze, ale strzał Maksymiliana Rozwandowicza obronił bramkarz gości. W 26 minucie z boiska zszedł kontuzjowany Jewhen Radionow. Jak się później okazało, miało to duży wpływ na dalsze poczynania łodzian. Tuż przed przerwą rezerwowy napastnik Maksym Kowal strzelał groźnie, ale nieznacznie niecelnie. Goście specjalnie bramce ŁKS nie zagrozili.

Przez większość drugiej połowy nic wielkiego na boisku się nie działo. W 72. minucie Rozwandowicz zagrał, we własnym polu karnym, piłkę ręką i sędzia podyktował jedenastkę dla Jagiellonii. Z jedenastu metrów pewnie strzelił gola Dariusz Szymański. W końcówce ŁKS próbował atakować, ale były to akcje bez pomysłu. Strat nie udało się odrobić.

ŁKS Łódź – Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)