W Bełchatowie Polska wygrała z Ukrainą

W pierwszym spotkaniu UEFA Development Tournament Polska pokonała Ukrainę 4:1 (3:0) na Stadionie Miejskim w Bełchatowie. Podopieczne Niny Patalon zagrały bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Strzeliły w niej trzy bramki, mając dużo więcej dogodnych sytuacji. W niedzielę Polska zagra w Aleksandrowie Łódzkim z Norwegią.

Było to pierwsze spotkanie nowo powołanej grupy U-16. Miejmy nadzieję, że dla tych dziewcząt to początek ładnej przygody z futbolem. Uważam, że bardzo dobrze funkcjonowałyśmy dziś w pierwszej połowie meczu. Wszystkie nasze przedmeczowe plany zostały zrealizowane i przełożone na efekt bramkowy – cieszyła się po meczu Nina Patalon, opiekun reprezentacji. – Bardzo dziękujemy kibicom, którzy przyszli dzisiaj na stadion i wspierali nas w tym meczu. To dla tych dziewczyn było bardzo miłe. Myślę, że granie na takich obiektach to też swego rodzaju wyróżnienie. Nie oszukujmy się, my też chcemy wychodzić na stadiony – dodała trenerka.

Polska – Ukraina 4:1 (3:0)
Bramki dla Polski: Klaudia Homa 8, Kinga Kozak 14, 25, Patrycja Biegun 80

Polska: Kaźmierczak – Buszewska (67’ Rekus), Radochońska (40’ Iwaśko), Homa (67’ Czarny-Bojanowicz), Piechocka – Cichy, Kozak (40’ Biegun), Olszewska (40’ Basta), Legowski (57’ Hałatek) – Rekus, Silny

Źródło: mcs.belchatow.pl