Sześć bramek w meczu na szczycie klasy A

Czarni Rozprza spędzą Wielkanoc w fotelu lidera piotrkowskiej klasy A (grupa II). W hicie rundy wiosennej Omega II Kleszczów zremisowała z Czarnymi 3:3 (2:2). Mecz 17. kolejki dostarczył licznej publiczności sporo emocji, a wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie pojedynek dwóch czołowych drużyn zakończył się podziałem punktów.

Mecz jeszcze dobrze się nie zaczął, a goście objęli prowadzenie. Fatalny błąd Michała Zientarskiego wykorzystał Kamil Szulc. Chwilę później było 1:1. Tym razem błąd defensywy Czarnych zamienił na bramkę Adrian Ociepa. Z biegiem czasu przewagę zyskiwać zaczęła Omega II, ale pod bramką Pawła Szulca brakowało skuteczności. Dwie sytuacje zmarnował wracający na boisko po kontuzji kolana Krzysztof Kowalski. Zemściło się to na gospodarzach w 39. minucie. Kolejny „wielbłąd” bramkarza Omegi II, który przepuścił piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Strzelcem bramki w stylu Kazimierza Deyny był Jakub Dobrakowski. Wyrównał tuż przed przerwą Łukasz Roczek.

W drugiej połowie znów optyczną przewagę miała Omega II, która sześć minut po wznowieniu strzeliła bramkę na 3:2. Pawła Szulca pokonał kapitan gospodarzy Krzysztof Baryła. W 59. minucie do wyrównania doprowadził strzałem głową Mateusz Dąbrowski, a ten gol znów obciąża konto słabo dysponowanego Zientarskiego. Grający trener Omegi II Witold Sowała zdecydował o tym, że pomoże swojej drużynie na boisku. Wszedł na plac gry w 64. minucie, ale nie odmienił losów spotkania. Meczową piłkę miał za to niespełna 17-letni Kacper Łukasik. Przestrzelił jednak w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. – Gdyby trafił to pewnie chłopaki zanieśliby go do Rozprzy na rękach – skomentowała tę sytuację Barbara Katulska, kierownik drużyny Czarnych.

Omega II Kleszczów – Czarni Rozprza 3:3 (1:2)
Bramki: Adrian Ociepa 5, Łukasz Roczek 45, Krzysztof Baryła 51 – Kamil Szulc 2, Jakub Dobrakowski 39, Mateusz Dąbrowski 59

Omega II: Zientarski – Łukasz Roczek, Lesiakowski, Jędrzejczyk, Maciej Gasik (85′ Szczepanek) – Bisaga, Serafin ż, Ociepa (64′ Sowała), Krzysztof Baryła (75′ Koziara), Berg (83′ Paweł Szulc) – Krzysztof Kowalski (46′ Gajda)

Czarni: Paweł Szulc – Turniak, Grzybowski, Kowalczyk ż, Jaros – Pawlik ż, Kulik ż (88′ Żwański), Dąbrowski (67′ Laszczyk), Stępień (86′ Łukasik), Dobrakowski (55′ Kapliński) – Kamil Szulc

Sędziował: Rami Adam Fares (Radomsko). Widzów: 100