Piorunujący finisz Brunatnych dał wygraną

Dwie bramki zdobyte w końcówce dały bardzo ważną wygraną zespołowi PGE GKS Bełchatów. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała Legionovię Legionowo 3:2 (0:1) i zrehabilitowała się, przynajmniej częściowo, za porażkę z Gryfem Wejherowo. Dwie bramki dla Brunatnych zdobył Dawid Flaszka, a jednego gola Marcin Grolik.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando bełchatowian, ale w 43. minucie dostali oni niespodziewany cios. Sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego, a Krystian Wójcik bez żadnych problemów pokonał Pawła Lenarcika.

Wyrównanie padło tuż po zmianie stron. Chwilę po wejściu na plac gry bramkę zdobył Dawid Flaszka. W 52. minucie nie popisał się Lenarcik. Podał piłkę tuż pod nogi Wójcika, a ten z prezentu skorzystał. O wygranej Brunatnych zdecydowała końcówka. W 87. minucie do wyrównania doprowadził Marcin Grolik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosiaka, a 120 sekund później Flaszka wykorzystał z zimną krwią sytuację sam na sam z bramkarzem.

PGE GKS Bełchatów – Legionovia Legionowo 3:2 (0:1)
Bramki: Dawid Flaszka 47, 89, Marcin Grolik 87 – Krystian Wójcik 43-karny, 52

PGE GKS: Lenarcik – Klepczyński, Grolik ż, Witasik, Pisarczuk – Rachwał ż, Bociek ż (79′ Ryszka), Bartosiak ż, Zgarda (73′ Zięba), Nowak ż (60′ Dzięgielewski) – Zdybowicz (46′ Flaszka ż)