Zjednoczeni znów przerwali serię Omegi

Zjednoczeni Stryków po raz kolejny zastopowali Omegę Kleszczów. W rundzie jesiennej jako pierwsi znaleźli receptę na drużynę Marcina Zimocha, a w spotkaniu 28. kolejki IV ligi łódzkiej ponownie pokonali zespół z Kleszczowa. Tym razem wygrali 2:1 (0:0).

Od pierwszych minut do ataków ruszyła Omega i tylko świetnej postawie Kamila Tyburskiego Zjednoczeni zawdzięczali to, że po kwadransie nie przegrywali 0:2. Z biegiem czasu gra się wyrównała, a drużyna ze Strykowa zaczęła śmielej atakować. Najlepszą sytuację goście mieli w 41. minucie. Sebastian Balcerek ograł obrońców i wyłożył piłkę Michałowi Drogoszowi. Ten jednak fatalnie przestrzelił.

Po przerwie znów pierwsza zaatakowała Omega. Podobać się mogła dwójkowa akcja wprowadzonego w drugiej połowie na plac gry Eryka Smugi z Markiem Grabowskim. Ze strony tego drugiego zabrakło jednak skutecznego wykończenia. W 56. minucie na prowadzenie wyszli Zjednoczeni. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Karol Chmielewski, który strzałem głową pokonał Pawła Wiśniewskiego. Ten sam zawodnik powinien podwyższyć prowadzenie strykowian. W 66. minucie jego strzał obronił jednak Wiśniewski. Cztery minuty później zamieszanie pod bramką Tyburskiego. Z najbliższej odległości piłkę do bramki wepchnął Szymon Lesiakowski. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Skutecznym strzałem popisał się Sebastian Balcerek i Zjednoczeni znów wyszli na prowadzenie. Omega nie zamierzała rezygnować. W 81. minucie potężnie huknął Marek Grabowski. Trafił jednak w poprzeczkę. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i strykowianie po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od Omegi.

Omega Kleszczów – Zjednoczeni Stryków 1:2 (0:0)
Szymon Lesiakowski 70 – Karol Chmielewski 56, Sebastian Balcerek 71

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek ż, Lesiakowski, Niedbała, Pałyska – Paweł Kowalski, Belica ż, Barański (64′ Krzysztof Kowalski), Szewczyk – Janeczek (46′ Smuga), Grabowski

Zjednoczeni: Tyburski – Dawid Owczarek, Drogosz, Dróżdż, Bełdziński – Wawrzeniak, Ryplewicz (82′ Król), Bogdan, Pieńkowski (90′ Kamańczyk), Balcerek (90′ Stanisławski) – Chmielewski ż (88′ Krauze)

Sędziował: Albert Różycki (szczebel centralny). Widzów: 50