Młody GKS lepszy od kadry Polski

W rozegranym w czwartek meczu towarzyskim drużyna GKS Bełchatów 2000 pokonała przebywającą w Gutowie Małym konsultacyjną kadrę Polski U-16 3:2 (2:1). Poczynaniom obu zespołów przyglądali się nie tylko trenerzy bełchatowskich drużyn na czele z Mariuszem Pawlakiem, ale i skauci.

Bełchatowianie po szesnastu minutach prowadzili w tym ciekawym spotkaniu już dwiema bramkami, a przy stanie 2:1 Krystian Wojtczyk obronił strzał z rzutu karnego. Reprezentanci zdołali jednak wyrównać w 55. minucie. Brunatni dopięli swego i po golu z rzutu karnego ustalili wynik sparingu na 3:2.

Polska U-16 (konsultacja) – GKS Bełchatów 2:3
Bramki dla GKS: Konrad Matuszewski 8, Robert Kowalik 16-rzut karny, Jakub Szaniec 73-rzut karny

GKS: Wojtczyk (41’ Pajkert) – Sionkowski (60’ Lisowski), Kozica (60’Kępiński), Bykowski (41’ Piesik), Torchalski (62’ Kubiaczyk) – Śpiewak, Michalak, Matuszewski (65’ Mroziński), Łudczak (55’ Bryła) – Szaniec, Kowalik

Źródło i zdjęcie: gksbelchatow.com