Bardzo ważna wygrana Brunatnych z Siarką

Piłkarze PGE GKS Bełchatów zainkasowali trzy punkty pewnie pokonując Siarkę Tarnobrzeg w spotkaniu 30. kolejki III ligi (grupa I). Ta wygrana oznacza praktycznie pozostanie Brunatnych w II lidze. Podopieczni Mariusza Pawlaka zagrali bardzo dobry mecz i zasłużenie zeszli z boiska z pełną pulą.

Sobotni mecz rozpoczął się szczęśliwie dla gospodarzy. Radosław Sylwestrzak z Siarki interweniował tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Była 12. minuta meczu. Na początku drugiej połowy fantastycznym uderzeniem popisał się Bartłomiej Bartosiak i było 2:0 dla GKS. Od 63. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Mateusza Czyżyckiego. Dziesięć minut przed końcem obrońca Siarki sfaulował, we własnym polu karnym, Daniela Ciechańskiego i mieliśmy rzut karny dla miejscowych. Jego pewnym egzekutorem okazał się Patryk Rachwał.

PGE GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
samobójcza 12, Bartłomiej Bartosiak 50, Patryk Rachwał 81-karny

PGE GKS: Bruchajzer – Klepczyński, Grolik (71′ Szymorek), Witasik, Pisarczuk ż– Rachwał, Zgarda ż (43′ Ryszka) – Zięba, Papikyan (75′ Berłowski), Bartosiak – Zdybowicz (62′ Ciechański)

Siarka: Dybowski – Grzesik, Walencik, Sylwestrzak, Witkowski – Dawidowicz (84′ Barteczko), Stępień (67′ Wawrylak), Czyżycki ż, cz, Tomalski – Żebrakowski (64′ Przewoźnik), Ropski