Pelikan Łowicz pokonał ŁKS Łomża

Pewne trzy punkty Pelikana Łowicz. Podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego pokonali w niedzielę na swoim boisku ŁKS Łomża 2:0 (2:0). Było to spotkanie 28. kolejki III ligi (grupa I). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Michał Adamczyk z rzutu karnego i Mateusz Majewski. ŁKS kończył mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Pawła Drażby.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wybornie. W 4. minucie jeden z graczy ŁKS dotknął piłki ręką we własnym polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości – podyktował rzut karny dla Pelikana. Jego pewnym egzekutorem okazał się Michał Adamczyk. Strzelony gol rozochocił łowiczan, którzy dalej atakowali z pasją. Najpierw jednak Mateusz Majewski strzelił obok słupka. W bramkę nie trafił także Bartosz Bujalski. W 38. minucie Paweł Drażba upomniany został czerwoną kartką (druga żółta) i Pelikan miał ułatwione zadanie. Już kilka minut później zdobył zresztą drugiego gola, po strzale Mateusza Majewskiego.

Początek drugiej połowy należał do gości, ale pewnie w bramce Pelikana zachowywał się Michał Nowak. W 66. minucie piłka po strzale Kamila Kuczaka trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut przed końcem meczu powinno być 3:0 dla Pelikana. Mateusz Majewski nie wykorzystał jednak rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z piłkarzy ŁKS we własnym polu karnym. Łowiczanin strzelił wysoko ponad poprzeczką. W doliczonym czasie gry łomżanie trafili w końcu do siatki Pelikana. Sędzia gola jednak nie uznał. Jego zdaniem faulowany był obrońca gospodarzy.

Pelikan Łowicz – ŁKS Łomża 2:0 (2:0)
Michał Adamczyk 4-rzut karny, Mateusz Majewski 42

Pelikan: Nowak – Gawlik, Broniarek, Wawrzyński, Adamczyk – Kuczak (85′ Bończak), Bogołębski, Bujalski (60′ Bella), Parobczyk – Wojcieszyński (69′ Hłuszko), Majewski.