AKTUALNOŚCI
Ruszyła Orlikowa Liga Mistrzów 2017

Prawie 100 szkół podstawowych z 23 powiatów zgłosiło swoje zespoły do udziału w tegorocznej edycji piłkarskiej Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej walczyć będą zawodnicy z klas 1-3, a w drugiej ich starsi koledzy z klas 4-6.

W obu kategoriach odbędą się najpierw eliminacje gminno-powiatowe, których zwycięzcy zakwalifikują się do półfinałów. Zwieńczeniem kilkutygodniowej rywalizacji będzie czerwcowy turniej finałowy.

Pierwszy etap rozgrywek zainaugurowali we wtorek (16 maja) młodzi piłkarze z powiatów: skierniewickiego i opoczyńskiego. Ostatnich półfinalistów wyłoni turniej na Orliku przy ul. Szkolnej w Łasku, gdzie uczestnicy rozgrywek będą grać 26 maja. W międzyczasie odbędą się kwalifikacje w powiatach: kutnowskim, sieradzkim, pajęczańskim, radomszczańskim (17 maja), łowickim, tomaszowskim, poddębickim, zgierskim (18 maja), łódzkim wschodnim, rawskim, wieluńskim, zduńskowolskim (19 maja), piotrkowskim (22 maja) i łęczyckim (23 maja) oraz w Piotrkowie Trybunalskim (19 maja) i Łodzi (22 maja).

W czterech powiatach (bełchatowskim, brzezińskim, pabianickim, wieruszowskim) zgłosiło się zbyt mało drużyn, by można było rozegrać mecze kwalifikacyjne.

Źródło: ŁZPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *