Rewelacyjna Omega już na podium

Bardzo dobra postawa Omegi Kleszczów procentuje awansem na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W spotkaniu 32. kolejki IV ligi łódzkiej zespół Marcina Zimocha pokonał wicelidera tabeli Wartę Działoszyn 3:1 (1:0). Kibice obejrzeli dobry, szybki mecz z wieloma sytuacjami podbramkowymi. Podopieczni Grzegorza Bodnara w niczym nie przypominali drużyny, która wygrała w Sieradzu.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie do głosu doszli gospodarze. W 23. minucie Omega wykonywała rzut rożny. W pole karne dośrodkował Dawid Berg, a Andrzeja Cieślaka pokonał głową Eryk Smuga. Chwilę później powinno być 2:0, ale sytuacji sam na sam z Cieślakiem nie wykorzystał Berg. W końcówce pierwszej połowy miało miejsce prawdziwe oblężenie bramki Działoszyna. Bramkarz Warty najpierw wybił piłkę na róg po mocnym strzale Dawida Barańskiego, a chwilę później obok słupka posłał piłkę Paweł Kowalski.

Trzy minuty po wznowieniu gry było 1:1. Arkadiusz Porochnicki zdecydował się na strzał z 16 metrów i Paweł Wiśniewski musiał wyjmować piłkę z bramki. W 59. minucie bramkarz Omegi wygrał pojedynek sam na sam z Porochnickim i był to moment zwrotny meczu. Trener Omegi zdecydował się na podwójną zmianę, a na plac gry weszli Przemysław Szewczyk i rekonwalescent Robert Tomesz. Obaj wnieśli dużo ożywienia w poczynania gospodarzy. Już chwilę po wejściu na boisku prowadzenie odzyskał dla Omegi Szewczyk, a kwadrans przed końcem wygraną przypieczętował Piotr Janeczek. Warta również miała swoją szansę. Mecz mógł potoczyć się inaczej gdyby w 71. minucie Damian Zawieja zdobył bramkę z rzutu wolnego. Jego uderzenie na słupek sparował jednak Wiśniewski.

Omega Kleszczów – Warta Działoszyn 3:1 (1:0)
Bramki: Eryk Smuga 23, Przemysław Szewczyk 63, Piotr Janeczek 76 – Arkadiusz Porochnicki 48

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Grzywiński ż, Pałyska, Niedbała – Berg (63′ Szewczyk), Paweł Kowalski ż, cz, Belica, Barański (63′ Tomesz), Smuga (84′ Ociepa) – Grabowski (46′ Janeczek)

Warta Działoszyn: Cieślak – Korbela (76′ Mateusz Bąkowicz), Stolarczyk, Bartoszek, Marchewka – Zawieja ż, Stępień, Pałyga, Porochnicki, Sitkiewicz (46′ Nagielski) – Krysiak (82′ Magiera).

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice). Widzów: 50