Concordia Elbląg zmorą łódzkich drużyn

Concordia Elbląg zremisowała z ŁKS Łódź 3:3 (1:2) w spotkaniu 30. kolejki III ligi (grupa I). Dla drużyny trenera Wojciecha Robaszka (na zdjęciu) strata punktów w Elblągu oznaczać może jedno – koniec marzeń o II lidze. A przecież na półmetku rozgrywek ŁKS miał pięć punktów przewagi nad Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Teraz wszystko zależy od zespołu Sławomira Majaka.

Mecz w Elblągu rozpoczął się po myśli ŁKS, bo już w 8. minucie Artur Golański wykorzystał rzut karny i było 1:0 dla gości. W 28. minucie Mariusz Pelc wykorzystał jednak błąd Michała Kołby i był remis. Dziesięć minut później ŁKS ponownie prowadził. Tym razem po efektownym golu piętą Kamila Juraszka. W ostatniej minucie pierwszej połowy Sebastian Kopeć z Concordii upomniany został czerwoną kartką (druga żółta) i wydawało się, że łodzianie muszą w Elblągu wygrać. Tak się jednak nie stało.

Miejscowi wyrównali w 68. minucie po bramce z kontrowersyjnego rzutu karnego. Michała Kołbę pokonał Michał Pietroń. Kilka minut później Patryk Szymański strzelił celnie z kilku zaledwie metrów i było 3:2 dla ŁKS. Concordia po raz trzeci doprowadziła do remisu. Gola, który może oznaczać dla ŁKS koniec marzeń o II lidze, zdobył Hubert Otręba.

Concordia Elbląg – ŁKS Łódź 3:3 (1:2)
Mariusz Pelc 28, Michał Pietroń 68-rzut karny, Hubert Otręba 90 – Artur Golański 8-rzut karny, Kamil Juraszek 38, Patryk Szymański 75

Concordia: Pogorzelec – Edil ż, Gołębiewski, Kopeć ż, cz, Pelc (62′ Strach) – Burzyński (45+2′ Lewandowski), Kiełtyka, Otręba ż, Pietroń, Szmydt – Duda (46′ Stawikowski)

ŁKS: Kołba – Golański, Rozmus, Radionow (87′ Cichowlas ż), Kopka – Bryła (39′ Sarafiński), Ślęzak ż, Pyciak, Guzik – Juraszek ż, Rozwandowicz