Żeńska Pogoń bliżej awansu do II ligi

Wiele wskazuje na to, że Pogoń Zduńska Wola świętować będzie awans do II ligi kobiet. W spotkaniu 16. kolejki III ligi (grupa łódzka) zespół Krzysztofa Kochelaka pokonał w Skierniewicach miejscowego Wojownika 6:1 (2:0). Trzy bramki zdobyła w tym meczu Justyna Kubik. Pogoni wystarczy już tylko jedno zwycięstwo aby zapewnić sobie awans.

Mecz pomiędzy pierwszą i trzecią drużyną w tabeli III ligi łódzkiej był bardzo ciekawym widowiskiem. Już w 4. minucie meczu gospodynie mogły objąć prowadzenie po rzucie wolnym z 20 metrów wykonywanym przez Paulinę Rosa. Piłka po jej strzale odbiła się od słupka bramki gości i wyszła w pole. Odpowiedź zespołu Pogoni nastąpiła w 12. minucie. Po składnej akcji Klaudii Łobody i Weroniki Góry piłka trafiła w pole karne do Justyny Kubik, która ze stoickim spokojem zdobyła pierwszą bramkę w tym meczu. W 18. minucie, po podaniu Klaudii Łobody, w sytuacji sam na sam z bramkarką Wojownika znalazła się Martyna Szymczak, lecz po jej strzale piłka przeleciała nad bramkarką i minimalnie minęła poprzeczkę bramki gospodarzy. W 37. minucie, po mocno bitym rzucie rożnym przez Martę Grzelak, piłka trafia do Martyny Szymczak, która z bliska podwyższyła wynik meczu.

Siedem minut po zmianie stron nieoczekiwanie bramkę zdobyły ambitnie grające gospodynie. Po błędzie w defensywie zawodniczek Pogoni piłkę otrzymała Julia Dyśkowska i pewnym strzałem obok wybiegającej Beaty Rogowskiej strzeliła kontaktowego gola. Jednak odpowiedź zespołu Pogoni była natychmiastowa. Drużyna Krzysztofa Kochelaka strzeliła aż cztery gole i wygrała ostatecznie aż 6:1.

Zespół Pogoni jest coraz bliżej awansu do 2 ligi mając na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek 4 punkty przewagi nad zajmującą drugie miejsce w tabeli drużyną ULKS MOSiR Sieradz.

Wojownik Skierniewice – Pogoń Zduńska Wola 1:6 (0:2)
Bramki: Julia Dyskowska 47 – Justyna Kubik 12, 59, 66, Martyna Szymczak 37, Marta Grzelak 49, Weronika Góra 80

Wojownik: Mielczarek – Tręboszka, Tomczyk, Reczulska, Błaszczyk – Frączek, Rosa, Sikora, Zwolińska, Dyśkowska – Chrzanowska ż
Trener: Robert Dobczyk

Pogoń: Rogowska – Szymczak, Niciak (73′ Kopeć), Sutowicz (65′ Naumowicz)- Koryń, Łoboda (60′ Kowalska), Augustyniak (41′ Kapuściak), Grzelak (60′ Okoń), Góra – Szymczak, Kubik (66′ Deredas)
Trener: Krzysztof Kochelak