RTS Widzew Łódź nadal w grze o II ligę

Na cztery kolejki przed końcem sezonu w grupie pierwszej III ligi RTS Widzew Łódź, prowadzony przez trenera Przemysława Cecherza nadal ma szansę na awans do II ligi. Łodzianie pokonali na swoim stadionie Huragana Morąg 3:1 (1:0). Poniedziałkowa wygrana sprawiła, że Widzew traci do liderującego Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie trzy punty, zaś do drugiego w tabeli ŁKS Łódź zaledwie dwa.

Mecz rozegrany został dopiero w poniedziałek, bowiem łódzka policja nie była wcześniej w stanie zabezpieczyć spotkania ze względu na Juwenalia. Widzewiacy znali więc wcześniejsze rozstrzygnięcia. Przystąpili do tego spotkania niebywałą werwą. Już w 2. minucie Mateusz Michalski znalazł się dogodnej sytuacji, ale trafił w piłkę  nieczysto. Potem Piotr Okuniewicz spudłował z bliskiej odległości. Za to w 25. minucie Bartłomiej Gromek trafił w poprzeczkę. Widzew atakował i opłaciło się, bo Dawid Kamiński wepchnął piłkę do siatki z kilku metrów. Do przerwy faworyt prowadził 1:0.

Fatalny początek drugiej połowy dla Widzewa. Po szkolnym błędzie doświadczonego Marcina Nowaka, goście wyrównali. Gola strzelił Paweł Gawlik. Widzew szybko otrząsnął się po stracie gola. W 69 minucie Mateusz Michalski sprytnym lobem pokonał bramkarza gości. Ciekawie zrobiło się w doliczonym czasie gry. Najpierw mało jednak brakowało, a w doliczonym czasie gry widzewiacy straciliby gola. Bramkarz Widzewa odbił piłkę po strzale jednego z graczy Huraganu, a dobitka była nieskuteczna. Skutecznie za to zachowali się widzewiacy przy rzucie wolnym pośrednim z około 15 metrów. Mateusz Lawrenc odbił piłkę po strzale Marcina Krzywickiego, ale przy dobitce Kamila Tlagi nie miał nic do powiedzenia.

RTS Widzew Łódź – Huragan Morąg 3:1 (1:0)
Dawid Kamiński 28, Mateusz Michalski 68, Kamil Tlaga 9o – Paweł Gawlik 54

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek ż – Rodak – Radwański, Michalski (84′ Budka), Mąka (75′ Tlaga), Kamiński – Okuniewicz (86′ Krzywicki).

Huragan Morąg: Lawrenc – Bogdanowicz ż, Lipka ż, Szawara, Podhorodecki ż, Zajączkowski, Galik, Lenart, Chiliński (46′ Przybylski), Mlonek (76′ Konczewski), Karłowicz (85, Stefanowicz)