Termalni przegrali z Ceramiką Opoczno

Niespodzianka w Byczynie, gdzie Termy Ner Poddębice przegrały w piątkowy wieczór z broniącą się przed spadkiem z IV ligi Ceramiką Opoczno 1:3 (0:2). Była to pierwsza wiosenna porażka zespołu z Poddębic na swoim boisku. Opocznian z kolei wygrana znacznie przybliża do pozostania na czwartoligowych boiskach. Spotkanie otworzyło 33. kolejkę w IV lidze łódzkiej.

Goście już w 2. minucie objęli prowadzenie. W pole karne Term Neru wpadł Łukasz Grzybek, który ograł obrońców i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy na skuteczną interwencję. W 23. minucie było już 2:0 dla Ceramiki. Tym razem szybką kontrę gości, celnym strzałem zwieńczył Dawid Stańdo. Na początku drugiej połowy gospodarze miał szansę na kontaktowego gola. Rzut karny zmarnował jednak Adam Konieczny, który trafił w poprzeczkę. Dobita też okazała się nieskuteczna. W 63. minucie kontaktowego gola zdobył Mariusz Solecki. Przez większą część drugiej połowy podopieczni trenera Michała Bistuły przeważali, ale grali nieskutecznie. Za to już w doliczonym czasie gry skuteczną kontrą popisała się Ceramika. Wynik spotkania ustalił rezerwowy Krzysztof Markiewicz.

Termy Ner Poddębice – Ceramika Opoczno 1:3 (0:2)
Mariusz Solecki 62 – Łukasz Grzybek 2, Dawid Stańdo 23, Krzysztof Markiewicz 90

Termy Ner: Domżał – Filipiak, Krymarys, Zimoń, Kubala (46′ Solecki) – Tonn, Pecyna (46′ Owczarek), Rózycki (46′ Bartosiński), Retkowski (46′ Bartos ż) – Dynel, Konieczny.

Ceramika: Deka – Dutkiewicz, Poddębniak, Wijata, Milczarek – Stańdo (75′ Wiktorowicz), Matysiak, Gambka (75′ Dąbrowski) – Kaczmarek (62′ Kowalczyk), Grzybek (56′ Markiewicz ż).