Brunatni przypieczętowali utrzymanie w II lidze

PGE GKS Bełchatów nie zaliczy trzeciego spadku z rzędu. Brunatni przypieczętowali utrzymanie w II lidze wygrywając mecz 33. kolejki w Katowicach z miejscowym Rozwojem 2:0 (0:0). Bramki dla drużyny Mariusza Pawlaka zdobyli w drugiej połowie spotkania Bartłomiej Bartosiak i Dawid Flaszka.

Przed rokiem to właśnie w Katowicach bełchatowianie stracili szansę na utrzymanie w I lidze. Tym razem sytuacja się nie powtórzyła. Brunatni kontrolowali mecz, a swoją przewagę udokumentowali bramkami zdobytymi w drugiej odsłonie spotkania.

W 51. minucie Bartłomiej Bartosiak z bliskiej odległości pokonał Bartosza Solińskiego, a dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 2:0 dla gości ustalił Dawid Flaszka, który wykorzystał świetne zagranie z głębi pola. Brunatni sezon 2016/2017 zakończą 3 czerwca. Przed własną publicznością zmierzą się z Błękitnymi Stargard.

Rozwój Katowice – PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 51, Dawid Flaszka 81

PGE GKS: Lenarcik – Klepczyński, Grolik ż (78′ Bociek), Witasik, Pisarczuk – Dzięgielewski (71′ Szymorek ż), Rachwał, Ryszka, Flaszka (90′ Berłowski), Bartosiak – Ciechański (88′ Zgarda)