ŁKS Łódź pozostaje w grze o II ligę

Odetchnęli kibice ŁKS Łódź. Ich ulubieńcy wygrali w sobotę arcyważne spotkanie 31. kolejki III ligi (grupa I) z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:0 (0:0) i pozostają w grze o awans do II ligi. Oba gole padły w drugiej połowie, a goście kończyli mecz w dziesiątkę. 18 bramkę w lidze zdobył Jewhen Radionow (na zdjęciu).

Dla ŁKS liczyła się w meczu z Lechią tylko wygrana, bo też tylko trzy punkty przedłużały szansę tej drużyny na II ligę. Kibice miejscowych obawiali się o nastroje w drużynie, bowiem kilka dni przed meczem klub rozwiązał kontrakty z Mariuszem Cichowlasem i Arturem Golańskim. Pierwsze minuty meczu mało ciekawe, dopiero w 35. minucie groźnie strzelał Damian Guzik, ale na posterunku był Dawid Kędra. Potem silnie, choć minimalnie niecelnie, strzelał Łukasz Kopka. Ten sam zawodnik w 38. minucie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Lechii. Goście, w pierwszej części spotkania, nie zagrozili bramce ŁKS.

Za to w 59 minucie Paweł Magdoń trafił w słupek. Gdyby strzelił gola, mecz mógłby różnie się potoczyć. W odpowiedzi w poprzeczkę trafił Łukasz Kopka. W końcu gol padł. W 77. minucie bramkarza gości pokonał Jewhen Radionow i była to 18 bramka lidera klasyfikacji skutecznych grupy pierwszej III ligi. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę (druga żółta) ujrzał Mikołaj Bociek z Lechii, a rezerwowy Dawid Sarafiński zdobył drugą bramkę dla ŁKS. Łodzianie nadal liczą się w walce o II ligę. Za tydzień grają na wyjeździe z Legią II Warszawa. Dla Lechii sezon praktycznie się skończył.

ŁKS Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0)
Jewhen Radionow 77, Dawid Sarafiński 90

ŁKS: Kołba – Pyciak, Juraszek, Rozmus ż, Guzik  (75′ Nowak ż) –  Gamrot, Kocot (46′ Bryła), Maksymilian Rozwandowicz, Szymański (62′ Sarafiński) – Kopka (80′ Nowacki), Radionow.

Lechia: Kędra – Gołdyn, Magdoń ż, Żytek ż, Widejko – Bociek ż, ż, cz, Gawron (81′ Gołuński), Szymczak ż , Wolski (57′ Jardel Cruz), Mirecki – Jakub Rozwandowicz.