RTS Widzew przegrał w Ełku awans

Do końca rozgrywek w III lidze (grupa I) pozostały jeszcze trzy kolejki, ale musiałby stać się cud, aby RTS Widzew Łódź awansował do II ligi. Zespół Przemysława Cecherza pogrzebał swoje szanse w Ełku. Przegrał w spotkaniu zamykającym 31. kolejkę z miejscowym MKS 0:1 (0:0), tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Do lidera z Nowego Miasta Lubawskiego łodzianie tracą 6 punktów.

Faworytem spotkania był Widzew, ale nie można było zapominać, że MKS Ełk gra całkiem nieźle w rundzie wiosennej, czego efektem była między innymi wygrana na stadionie ŁKS 2:1.

Pierwsza połowa bezbarwna. RTS Widzew posiadał optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało. Brakowało pomysłu na grę w ataku. W drugiej połowie Adriana Budkę zmienił Marcin Krzywicki, ale nie poprawiło to jakości ofensywy. Mało tego, w końcówce spotkania do głosu doszli gospodarze. W 90. minucie miała miejsca sytuacja, która śniła się będzie widzewiakom po nocach. Sędzia zagwizdał rzut wolny pośredni, a kiedy RTS Widzew ustawiał jeszcze mur, wykorzystał to Mateusz Butkiewicz i skierował piłkę do pustej bramki. Na nic zdały się protesty. Sędzia bramkę uznał, a RTS Widzew do minimum ograniczył swoje szanse awansu.

MKS Ełk – RTS Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Butkiewicz 90

RTS Widzew: Wolański ż – Kozłowski, Nowak ż, Zieleniecki ż, Gromek – Rodak, Tlaga ż (71′ Olczak), Budka (46′ Krzywicki), Radwański ż, Mąka – Kamiński