Astoria Szczerców walczyła do końca

Dwie kolejki zostały do zakończenia sezonu w piotrkowskiej klasie okręgowej. W 24. serii spotkań, oprócz kolejnego zwycięstwa Stali Niewiadów, miały miejsce inne, ciekawe wydarzenia. Bardzo ważną wygraną w obliczu walki o drugie miejsce w końcowej klasyfikacji odniosła w Drzewicy Astoria Szczerców. Pokonała miejscowy MGKS 3:2 (1:2).

Tylko jeden zespół był w stanie wygrać mecz przed własną publicznością. To Start Lgota Wielka, który pokonał drużynę Szczerbca Wolbórz 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w końcówce spotkania Łukasz Martynowski. Pozostałe mecze kończyły się wygranymi gości. Pięć bramek w drugiej połowie strzelił Zapał Krzętów i odwrócił losy spotkania w Lubochni. Po zaciętej walce trzy punkty w Tomaszowie wywalczył również GUKS Gorzkowice. Za tydzień (3 czerwca) prawdziwy szlagier okręgówki. Świt Kamieńsk spróbuje przerwać świetną serię Stali Niewiadów. Mecz rozpocznie się o 17:00.

LKS Lubochnia – Zapał Krzętów 2:5 (2:0)
(Kamil Seliga 12, Mateusz Strojny 31 – Jakub Jachimowski 46, 87, Maciej Fiecek 57, Kamil Pawlus 62, 75)
LKS Mniszków – Świt Kamieńsk 0:4 (0:2)
(samobójcza 35, Dominik Stępień 40, Marcin Musiał 74, samobójcza 76)
RKS Rzeczyca – Stal Niewiadów 1:2 (1:1)
(Piotr Anteczek 14 – Krystian Bożyk 5, Adrian Gaugier 90)
Lechia II Tomaszów – GUKS Gorzkowice 3:4 (2:2)
(Piotr Żerek 7, Adrian Rajski 32, Klaudiusz Król 81 – Marcin Podsadniak 38, Daniel Jabłecki 43-karny, 56, Marcin Kuliberda 65)
Grabka Grabica – Włókniarz Moszczenica 1:3 (1:0)
(Jakub Bąbol 32 – Jarosław Brylikowski 46, Sławomir Stańczyk 70-karny, samobójcza 90)
Start Lgota Wielka – Szczerbiec Wolbórz 1:0 (0:0)