AKTUALNOŚCI
Znamy zwycięzców Orlikowej Ligi Mistrzów

Drużyny Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy i Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach triumfowały w rozgrywkach Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych, a decydujące mecze rozegrano w Łodzi, na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138.

W finałowym turnieju klas I-III oprócz zespołu z Łęczycy wystąpiły również: ZSG 4 Radomsko, SP 10 Sieradz i SP 5 Skierniewice. W drodze po złoto łęczycanie pokonali 1:0 ekipę ze Skierniewic. W drugim półfinale drużyna z Radomska wygrała 5:0 z Sieradzem. Przegrani walczyli o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ta konfrontacja zakończyła się wynikiem 5:1 dla młodych piłkarzy ze Skierniewic. Dużo bardziej wyrównany był finałowy pojedynek, w którym zespół z Łęczycy wygrał 3:2 z Radomskiem.

Triumfatorzy rozgrywek klas IV-VI swoje pojedynki rozstrzygali w rzutach karnych. W półfinale skierniewiczanie w regulaminowym czasie gry zremisowali 1:1 z drużyną SP Pajęczno. W drugim meczu SP 162 Łódź wygrała 5:1 z SP 16 Piotrków Trybunalski. Do walki o złoto stanęły więc zespoły ze Skierniewic i Łodzi. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, więc o końcowym zwycięstwie decydowały rzuty karne. Zawodnicy obu drużyn długo się nie mylili. Wojnę nerwów ostatecznie wygrali zawodnicy ze Skierniewic, którzy po zwycięstwie w karnych 10:9 mogli się cieszyć z pierwszego miejsca w turnieju. Po wygranej 2:1 z Piotrkowem trzecią lokatę zajęła drużyna z Pajęczna.

Źródło: ŁZPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *