Warta Sieradz wyeliminowała Stomil!

Warta Sieradz po dramatycznym meczu wyeliminowała pierwszoligowy Stomil Olsztyn! Sieradzki zespół okazał się lepszy od wyżej notowanej drużyny i zagra dalej w Pucharze Polski. O wygranej zdecydowały rzuty karne (4:2). W normalnym czasie gry i dogrywce nie padła żadna bramka. Bohaterem serii jedenastek był Maciej Mielcarz. Mecz odbył się na stadionie Jutrzenki Warta.

Warta od pierwszych minut toczyła wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem. W 8. minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Mariusz Zawodziński. W odpowiedzi szybka akcja gości i znakomita parada Macieja Mielcarza. W 32. minucie Wiktor Płaneta wpadł w pole karne i silnie strzelił. Bramkarz odbił piłkę przed siebie. Nikt jej jednak nie dobił. Za to w 55. minucie wyborną okazję na gola miał, debiutujący w sieradzkiej drużynie, Dominik Cukiernik. Posłał jednak piłkę tuż obok słupka. W 76. minucie Tomasz Zahorski ze Stomilu nie sięgnął piłki stojąc tuż przed bramką. Pięć minut przed końcem piłkę meczową miał Marcin Kobierski z Warty. Kapitan sieradzan minimalnie jednakspudłował.

A więc dogrywka. Ta nie przyniosła rezultatu. Emocje sięgnęły zenitu. Na widowni wszyscy stali, a piłkarze rozpoczęli serię rzutów karnych. Bohaterem jedenastek był Maciej Mielcarz, który obronił dwa strzały graczy Stomilu. A potem już szalona radość na stadionie w Warcie. 25 lub 26 lipca Warta spotka się z Sandecją Nowy Sącz, beniaminkiem ekstraklasy.

Warta Sieradz – Stomil Olsztyn 0:0 (po dogrywce) – 4:2 w rzutach karnych
Warta: Mielcarz – Pawlak, Klepacz, Swędrowski, Mitek – Zawodziński, Szyc (82′ Kacela), Sitarz, Płaneta – Kobierski (96′ Łabędzki), Cukiernik (62′ Składowski).