RTS Widzew wygrał z Ruchem Chorzów

Trzecioligowy RTS Widzew Łódź lepszy od Ruchu Chorzów, spadkowicza z ekstraklasy. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza pokonali, na boisku w Nieborowie Niebieskich 2:0 (1:0). Oba gole dla zwycięskiej drużyny strzelili zawodnicy pozyskani niedawno przez Widzew. Mecz z Ruchem kończył tygodniowy obóz widzewiaków w Nieborowie.

RTS Widzew wygrał zasłużenie. Już w 15 minucie groźnie strzelał Daniel Mąka, ale bramkarz Ruchu spisał się jak trzeba. Potem piłka, po strzale Marcina Kozłowskiego, trafiła w słupek. W końcu gol dla Widzewa padł. Zdobył go Michał Miller pozyskany latem z Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.
Na drugiego gola kibice czekali aż do 86 minuty. Strzelił go Damian Kostkowski, wykorzystując niecelne piąstkowanie bramkarza Ruchu. W ostatniej akcji meczu Mateusz Ostaszewski miał pecha. Po jego strzale piłka odbiła się od obu słupków i wyszła w pole.

RTS Widzew Łódź – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Michał Miller 28, Damian Kostkowski 86

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski (49′ Tlaga), Zieleniecki, Sylwestrzak (46′ Kostkowski), Rakowski (55′ Kamiński) – Michalski (46′ Niedziela), Kazimierowicz (75′ Rodak), Radwański, Mąka –  Świderski (76′ Ostaszewski), Miller (59′ Okuniewicz).