Brunatni nie przestraszyli się Rekordu

Znakomite otwarcie sezonu piłkarzy PGE GKS Bełchatów. W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski Brunatni nie dali żadnych szans Rekordowi Bielsko-Biała. Zespół Mariusza Pawlaka pokonał trzecioligowca aż 6:2 (3:2). W I rundzie rywalem bełchatowian będą Wigry Suwałki, a mecz odbędzie się w Bełchatowie.

Już pierwszy kwadrans spotkania przyniósł dwie bramki. Najpierw podanie Emile Thiakane wykorzystał Bartłomiej Bartosiak, a siedem minut później na strzał z dwudziestego metra zdecydował się Marek Sobik. Paweł Lenarcik zmuszony był wyjmować piłkę z bramki. Piłkarze obu drużyn mieli wielką ochotę na grę i przyniosło to kolejne bramki. W 28. minucie prowadzenie dał gospodarzom Łukasz Szędzielarz, ale to tylko zachęciło bełchatowian do jeszcze śmielszych ataków. Chwilę później było 2:2 (Dawid Flaszka), a w 39. minucie wynik pierwszej połowy ustalił z rzutu karnego Patryk Rachwał.

Osiem minut po zmianie stron było 4:2 dla Brunatnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem z kilku metrów popisał się Łukasz Pietroń. Bełchatowianie w dalszym ciągu byli stroną przeważającą i na kwadrans przed końcem spotkania piątego gola zdobył Flaszka. Trzecią swoją asystę przy tej bramce zapisał na koncie bardzo aktywny Emile Thiakane. To on ustalił w 90. minucie wynik meczu na 6:2.

Rekord Bielsko-Biała – PGE GKS Bełchatów 2:6 (2:3)
Bramki: Marek Sobik 13, Łukasz Szędzielarz 28 – Bartłomiej Bartosiak 6, Dawid Flaszka 36, 74, Patryk Rachwał 39-karny, Łukasz Pietroń 53, Thiakane 90

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Pietroń, Grolik, Bociek ż (80′ Zieliński), Garuch, Rachwał, Ryszka, Flaszka, Chwastek (68′ Klepczyński), Thiakane – Bartosiak (83′ Chwałowski)