AKTUALNOŚCI
UKS Concordia 1909 Piotrków czeka na debiut

Aż 27 zawodników bierze udział w treningach UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, który 19 sierpnia meczem w Mroczkowie z miejscowym MKS zainauguruje seniorski sezon w piotrkowskiej klasie B (grupa I). Będzie to pierwszy, historyczny mecz tego klubu w dorosłych rozgrywkach.

Zespół będzie składał się przede wszystkim z wychowanków, którzy występowali w drużynach juniorskich. Młodym piłkarzom na boisku chce pomóc Oskar Kulik, drugi trener drużyny.

Doszliśmy do wniosku, że naszym zawodnikom przyda się pomoc, kogoś kto będzie mógł fizycznie powalczyć na boisku, ale najpierw muszę wywalczyć miejsce w pierwszym składzie, a konkurencja jest niemała. Wynik nie jest najważniejszy, przede wszystkim zależy nam na tym, żeby chłopcy się rozwijali – powiedział Kulik.

W planach mamy trzy sparingi: z Luciążanką Przygłów, Skalnikiem Sulejów i przed wyjazdem na obóz do Ślesina zagramy z Błyskiem Aleksandrów – dodał Paweł Płomiński, który prowadzi treningi drużyny.

UKS Concordia nie jest kontynuatorem tradycji powstałego w 1909 roku ZKS Concordia Piotrków. Zasłużony klub przed trzema laty wycofany został z piotrkowskiej klasy okręgowej i trwa w piłkarskim niebycie. Skreślony został z listy członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze:

  1. nic nie wiesz…al to dobrze bo zadna inna druzyna wwojewodztwie widzew czy łks) zacznie tez zacznie od dziury 😛

  2. Świetnych drużyn to już było od groma i kończyło sezon w połowie po czym później oddawali pkt-y walkowerem! W końcu OZPN przejrzał na oczy i podjął dobra decyzję by nie wywyższać innych drużyn tylko dlatego, że w nazwie mają UKS Concordia 1909! Mówisz,że krzywdę zrobił chłopakom, a o innych drużynach, które występują w klasie B nie pomyślałaś? To powiem Ci, że jest ich tam pare co mogliby grać w A klasie i daliby sobie radę niż taki WOY Bukowiec! Niech zaczną sobie od tej klasy B by nabrali doświadczenia i siły na A klasę gdyż piłka juniorska różni się od seniorskiej. Dziękuję i pozdrawiam.

  3. Wczoraj oglądałem ich mecz i musze powiedzieć….Świetna drużyna!!!!!! Szkoda, że śmieszny OZPN zrobił krzywde tym chłopakom niepozwalając zacząć od A klasy zasłaniając się przepisami!!!!!!!!!!!