ŁKS Łódź wygrał pierwszy raz w II lidze

Są pierwsze trzy punkty ŁKS Łódź w II lidze. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka pokonali na swoim boisku Gwardię Koszalin 1:0 (0:0) w spotkaniu 2. kolejki nowego sezonu. Był to mecz drugoligowych nowicjuszy. Gola dla wagę zwycięstwa strzelił Jewhen Radionow, najskuteczniejszy piłkarz łódzkiej drużyny w III lidze.

Zanim rozpoczął się mecz, piłkarze ŁKS Łódź odebrali, z rąk Adama Kaźmierczaka, prezesa ŁZPN, puchar za awans do II ligi. W pierwszej połowie, w 42. minucie najbliżej zdobycia gola był Tomasz Margol, ale jego strzał obronił bramkarz Gwardii. Ten sam piłkarz strzelał groźnie siedem minut po zmianie stron i ponownie był górą był golkiper gości. Za to w 61. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Filip Burkhardt nie trafił w bramkę z około 10 metrów. Chwilę później Jewhen Radionow trafił jednak do siatki Gwardii. I był to gol na wagę zwycięstwa.

ŁKS Łódź – Gwardia Koszalin 1:0 (0:0)
Bramka: Jewhen Radionow 62-głową

ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Kostyrka, Gamrot (56′ Burkhardt), Margol (90, Kocot), Bryła – Pyrdoł (90′ Guzik), Zagdański (46′ Radionow)

Gwardia: Hartleb – Maciąg ż, Wojciechowski, Karbowiak (78′ Matyjka), Zyska – Mikołajczak, Shimura, Kwiatkowski (87′ Gregorek), Brzeziański (72′ Szubert) – Januszkiewicz ż, Stańczyk (86′ Baranowski)