Sensacyjna porażka Widzewa w Sulejówku

Tylko cud może sprawić, że Przemysław Cecherz pozostanie dalej trenerem RTS Widzewa. Jego drużyna przegrała w Sulejówku z Victorią, która jest beniaminkiem grupy pierwszej III ligi 1:2 (0:0). To wstyd, widzewskie gwiazdki uległy byłemu czwartoligowcowi. Przemysława Cecherza zastąpić ma i to pewnie w poniedziałek Franciszek Smuda.

Przyjazd Widzewa był dla Sulejówka świętem. Nic dziwnego, że miejscowi rozpoczęli mecz spięci. Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli widzewiacy. Michał Miller znalazł się w 23. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych, ale spudłował. Kilka minut później odpowiedziała Victoria. Sebastian Pindor nie trafił jednak do brami. Za to w 44. minucie Patryk Wolański, bramkarz Widzewa, wygrał pojedynek sam na sam z Samuelsonem Odunką.

Pierwsza akcja Widzewa w drugiej połowie mogła zakończyć się golem. Piłka, po strzale Mateusza Michalskiego trafiła jednak w słupek. W 65. minucie czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Adam Radwański z Widzewa. Victoria poczuła szansę. W 70. minucie po strzale Samuelsona Odunki piłka trafiła w słupek. Chwilę później ten sam piłkarz nie pomylił się już. Wyłuskał piłkę w ogromnym zamieszaniu na polu karnym Widzewa i trafił do siatki. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Gola zdobył Marcin Kozłowski. Nie załamało to miejscowych. Daniel Smuga, po efektownym rajdzie, pokonał Patryka Wolańskiego. Nic się już nie zmieniło i Victoria odniosła jedno z ważniejszych zwycięstw w historii klubu.

Victoria Sulejówek – RTS Widzew Łódź 2:1 (0:0)
Bramki: Samuelson Odunka 71, Daniel Smuga 73 – Marcin Kozłowski 72

Victoria: Łysik – Jędrzejczyk, Makuch (78′ Lach ż), Dobkowski, Dźwigała ż – Smuga, Pindor (68′ Czapa), Goluch (90′ Świątek), Bobrowski – Gorczyca ż, Odunka (76′ Rosza-Kaszak).

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak (86′ Kamiński), Zieleniecki, Rakowski ż – Michalski, Kazimierowicz, Radwański ż, cz, Mąka (77′ Niedziela) – Świderski (63′ Kwiek), Miller.