Na początek remis z wicemistrzem

Od remisu z Górnikiem Łęczna rozpoczęły nowy sezon żeńskiej Ekstraligi zawodniczki UKS SMS Łódź. Podopieczne Marka Chojnackiego wywalczyły jeden punkt w starciu z wyżej notowanym Górnikiem Łęczna. Pierwszego gola w sezonie zdobyła grająca asystentka Chojnackiego Marzena Salamon (na zdjęciu).

Łodzianki prowadziły 1:0 od 33. minuty. Wyrównujący gol dla Górnika padł tuż przed przerwą. Druga połowa nie przyniosła już zmiany wyniku. W łódzkiej drużynie zagrały: Kasandra Parczewska i Magdalena Dragunowicz. To dwie nowe piłkarki. Odeszły zaś: Linda Dudek, Michalina Kowalska, Kinga Kurek i Weronika Zasowska.

UKS SMS Łódź – Górnik Łęczna 1:1 (1:1)
Bramka dla UKS SMS: Marzena Salamon 33

UKS SMS: Szulc – Dragunowicz, Kovtun, Zubchyk, Chmal – Jedlińska (70′ Kurzawa), Walak, Parczewska (90′ Sagan), Molenda (46′ Karczewska) – Wiankowska, Salamon (80′ Osińska)

W 2. kolejce łódzki zespół zagra ponownie przed własną publicznością. 12 sierpnia o 11:00 rywalem będzie Olimpia Szczecin.