Lechia Tomaszów górą w hicie III ligi

Prowadzona przez trenera Bogdana Jóźwiaka Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała na swoim boisku Legię II Warszawa 3:1 (2:0) w spotkaniu 1. kolejki III ligi (grupa I). Warszawianie są jednym z głównych kandydatów do awansu, więc sukces tym cenniejszy. Kibice na tomaszowskim stadionie zobaczyli dobre widowisko.

Początek spotkania należał do Legii II, która miała zresztą znakomitą okazję do strzelenia gola. Nie wykorzystała jej jednak. W odpowiedzi, w 19. minucie, Jakub Rozwandowicz strzałem w długi róg, z około 16 metrów, pokonał bramkarza gości. Dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Lechii – za zagranie jednego z legionistów ręką w własnym polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Wiktor Żytek. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa pojedynku.

Na następne gole kibice czekali do ostatnich minut. Najpierw do siatki Lechii trafił Mateusz Majewski, były piłkarz Pelikana Łowicz. Wynik meczu, strzałem z około pięciu metrów do pustej bramki, ustalił rezerwowy Krystian Kolasa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 3:1 (2:0)
Bramki: Jakub Rozwandowicz 19, Wiktor Żytek 21-karny, Krystian Kolasa 86 – Mateusz Majewski 85

Lechia: Grejber – Jakubczyk, Cyran, Magdoń, Kornacki – Rozwandowicz (89′ Patora), Bocian, Żytek, Szymczak (65′ Golański ż), Mirecki (84′ Kolasa) – Płonka (60′ Lewiński),