Brunatni odpadli z Pucharu Polski

Drugoligowy PGE GKS Bełchatów pożegnał się z Pucharem Polski. W środowy wieczór podopieczni trenera Mariusza Pawlaka przegrali na swoim boisku z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 0:3 (0:0). Chojniczanka to klub, w którym pracował w przeszłości szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny.

Pierwszoligowa Chojniczanka była faworytem meczu i już w 8. minucie mogła strzelić gola. Po błędzie Arkadiusza Moczadło w znakomitej sytuacji znalazł się Jakub Biskup, ale nie trafił do pustej bramki. W 15 minucie odpowiedział PGE GKS. Świetnym strzałem głową popisał się Bartłomiej Bartosiak, ale bramkarz gości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później Tomasz Boczek z Chojnic trafił piłką w słupek. W tej części gry znakomitą sytuację zmarnował jeszcze Jakub Bąk.

Bramki padły w drugiej połowie. Najpierw skutecznym strzałem głową popisał się wspomniany Tomasz Boczek, który wyskoczył najwyżej do piłki dośrodkowanej w pole karne przez Pawła Zawistowskiego. W 62. minucie było 2:0 dla gości. Tym razem po golu Tomasza Mikołajczaka, który pewnie wykończył szybką kontrę swojej drużyny. W 72. minucie piłkę do pustej bramki Brunatnych wpakował Jacek Podgórski. Jeszcze w końcówce spotkania Krzysztof Danielewicz z Chojnic próbował zaskoczyć bramkarza miejscowych, ale minimalnie spudłował. W sumie zasłużona wygrana drużyny z Chojnic.

PGE GKS Bełchatów – Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:0)
Bramki: Tomasz Boczek 55, Tomasz Mikołajczak 62, Jacek Podgórski 72

PGE GKS: Moczadło – Pietroń ż, Klepczyński, Kendzia, Garuch ż – Janasik, Rachwał, Bartosiak ż (70′ Ciarkowski), Flaszka ż, Chwastek – Giel (73′ Thiakane).