ŁKS Łódź niepokonany w II lidze

Beniaminek II ligi ŁKS Łódź niepokonany w tej klasie rozgrywkowej. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka mają na koncie dwa zwycięstwa i remis. W piątkowe popołudnie pokonali na swoim boisku MKS Kluczbork – spadkowicza z I ligi 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów strzelił niezawodny Jewhen Radionow (na zdjęciu).

Pierwsza połowa meczu mało ciekawa. Żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala. ŁKS odważniej zaczął drugą część spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Bryła. Piłka poszybowała ponad poprzeczką. Potem niecelnie główkował Jewhen Radionow. W 60. minucie huknął Tomasz Margol, ale bramkarz MKS spisał się bez zarzutu. Wreszcie nadeszła 78. minuta. Z półwoleja huknął Jewhen Radionow i piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Grzegorza Kleemanna. To drugi gol Ukraińca w tym sezonie.

Ciekawą sytuację mieliśmy w 89. minucie. Sebastian Deja, już po zejściu z boiska, głośno krytykował pracę sędziów i obejrzał żółtą kartkę. Sędzia doliczył aż pięć minut. Wynik już jednak się nie zmienił. W sobotę (19 sierpnia) ŁKS gra, po raz pierwszy w tym sezonie, na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.

ŁKS Łódź – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)
Bramka: Jewhen Radionow 78

ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Kostyrka, Margol (81′ Kocot), Pyrdoł (66′ Guzik) – Burkhardt (46′ Gamrot), Bryła ż – Radionow.

MKS: Kleemann – Górkiewicz, Gierak ż, Kochański, Nitkiewicz – Deja ż (88′ Nykiel), Nakrosius – Zieliński (49′ Reisch), Kubiak, Baraniak (71′ Wolny) – Niemczyk (62′ Fedota).