Warta Sieradz ma kompleks Sokoła

Sokół Aleksandrów pokonał na własnym boisku Wartę Sieradz 2:1 (0:0) w spotkaniu 2. kolejki III ligi (grupa I). Wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Macieja Mielcarza pokonali: Kamil Żylski i Łukasz Marciniak, a w końcówce honorowe trafienie dla Warty zaliczył Dominik Cukiernik. To jego pierwszy gol dla klubu z Sieradza.

Sokół rozpoczął ten mecz odważnie, ale dopiero w 17. minucie stworzył sytuację bramkową. Zmarnował ją jednak Łukasz Chojecki. Warta odpowiedziała w 32 minucie. Skiksował jednak Wiktor Płaneta. Potem Michał Brudnicki obronił strzał Marcina Kaceli., a w odpowiedzi Maciej Mielcarz okazał się lepszy od Aleksandra Ślęzaka.

W końcu kibice zobaczyli bramki. W 60. minucie Jakub Szarpak dograł piłkę do Kamila Żylskiego, a ten nie dał szans Maciejowi Mielcarzowi. Na 2:0 podwyższył Łukasz Marciniak, strzałem z około 14 metrów. Warta zdobyła honorowego gola w doliczonym czasie gry. Strzelił go Dominik Cukiernik. Było to jego pierwsze trafienie w barwach sieradzkiej drużyny.

Sokół Aleksandrów – Warta Sieradz 2:1 (0:0)
Bramki: Kamil Żylski 60, Łukasz Marciniak 74 – Dominik Cukiernik 90+3

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak ż, Woźniczak (46′ Bierżyński), Głowiński – Marciniak, Kobiera, Rogalski (84′ Kadłubiak), Chojnacki (65′ Pabjańczyk), Szarpak – Żylski (78′ Pecyna)

Warta: Mielcarz – Klepacz, Mitek, Swędrowski, Kacela (70′ Szyc) –  Sitarz (64′ Cukiernik), Składowski (84′ Łabędzki), Płaneta (70′ Szulc), Pawlak – Zawodziński, Kobierski.