Porażka Stali Niewiadów po 35 zwycięstwach

Bolesne przywitanie Stali Niewiadów z IV ligą. Podopieczni trenera Dawida Wojciechowskiego przegrali na swoim boisku z Ceramiką Opoczno 0:2 (0:0). Była to pierwsza porażka niewiadowian po efektownej serii 35 zwycięstw w piotrkowskiej klasie okręgowej. Na 35 wygranych składa się 26 zwycięstw z niedawno zakończonego sezonu oraz dziewięć z sezonu 2015/2016.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Im bliżej końca spotkania, tym do głosu zaczęła dochodzić bardziej doświadczona i ograna na czwartoligowych boiskach Ceramika. Efektem przewagi gości były dwa gole. W 75. minucie wynik otworzył rezerwowy Bartosz Snopczyński, a dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Dawid Poddębniak, który skutecznie wykonał rzut karny.

Stal Niewiadów – Ceramika Opoczno 0:2 (0:0)
Bramki: Bartosz Snopczyński 75, Dawid Poddębniak 84-karny

Stal Niewiadów: Szymon Milczarek – Mateusz Milczarek ż, Idzikowski, Bożyk, Kotynia – Bobrek, Rafał Mucha ż, Łukasz Mucha, Golewski – Gaugier (75′ Karwat), Gulej

Ceramika: Deka – Matysiak, Pyzia ż, Poddębniak, Dąbrowski – Stańdo (85′ Bors), Saktura ż, Wijata (77′ Jarząbek), Gambka (73′ Wiktorowicz) – Grzybek (55′ Gruszczyński), Markiewicz ż (65′ Snopczyński).