Franciszek Smuda rozpoczął od zwycięstwa

Inaczej być nie mogło. Franciszek Smuda swój powrót do Widzewa rozpoczął od wygranej. RTS Widzew Łódź pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0) w spotkaniu kończącym sobotnie zmagania trzecioligowców. Bramki dla Widzewa zdobyli: Mateusz Michalski i Daniel Mąka.

Franciszek Smuda wrócił do siebie. Stadion Widzewa jest jego miejscem i ma doprowadzić czterokrotnego mistrza Polski do Ekstraklasy. Rozpoczął od spodziewanej wygranej nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Do 69. minuty rywal stawiał jednak faworytowi spory opór. Dopiero wtedy drogę do bramki znalazł Mateusz Michalski. Stadion oszalał ze szczęścia. Widzew nadal atakował i dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Mateusz Mąka. Widzew kontrolował już przebieg spotkania i zainkasował pierwsze punkty w sezonie.

RTS Widzew Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Michalski 69, Daniel Mąka 78

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski ż, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel ż – Kazimierowicz, Radwański (77′ Ostaszewski), Mąka, Kwiek (66′ Świderski), Michalski – Miller ż