Festiwal bramek na inaugurację w Buczku

Po raz pierwszy w historii rozegrano w Buczku mecz IV ligi. Miejscowy GKS Orkan, który jest beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej, spotkał się z Termami Nerem Poddębice, zespołem mającym walczyć o awans do grupy pierwszej III ligi. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 (2:2). Na trybunach zasiadło kilkuset kibiców.

Zanim rozpoczął się mecz miejscowi odebrali od Jana Łochowskiego, prezesa OZPN Sieradz, puchar za awans do IV ligi. Już w 8. minucie do historii piłki nożnej w Buczku przeszedł Dawid Miedwiediew, który strzelił pierwszego gola. W 23. minucie miejscowi po bramce Piotra Burskiego prowadzili już 2:0. Wydawało się, że kolejne gola dla Orkana to kwestia czasu. Bardziej doświadczony Ner doprowadził jednak do remisu. W 65. minucie gospodarze znowu wyszli na prowadzenie. Tym razem po celnym strzale Andrzeja Dolota. Kilka minut później Mariusz Zasada trafił do bramki Orkana z rzutu wolnego, ale sędzia gola nie uznał. Wynik meczu ustalił Łukasz Dynel.

GKS Orkan Buczek – Termy Ner Poddębice 3:3 (2:2)
Bramki: Dawid Miedwiediew 8, Piotr Burski 23, Andrzej Dolot 65 – Mariusz Zasada 25, samobójczy 44, Łukasz Dynel 76

Orkan: Chachuła – Królikowski, Matuszczyk, Gołuch, Dolot – Serafinowicz (80′ Majda), Niciak, Dwornik (72′ Staszczyk), Kępniak (72′ Konieczny) – Burski, Miedwiediew.

Termy Ner: Domżał – Przybyła (75′ Tarnowski), Zasada, Osowski, Przezak – Bartos (60′ Dynel), Krymarys, Owczarek (75′ Woźniak), Zwoliński – Niedzielski (80′ Zimoń), Smolarek (75′ Malinowski)