Udana inauguracja Pogoni Zduńska Wola

Pogoń Zduńska Wola może być czarnym koniem rozgrywek w sieradzkiej klasie okręgowej. Zespół grającego trenera Marcina Olejniczaka wygrał mecz 1. kolejki w Błaszkach z miejscowym Piastem 3:0 (1:0). W drużynie ze Zduńskiej Woli wystąpiło sześciu nowych piłkarzy, którzy pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Od początku meczu goście posiadali zdecydowaną przewagę. W pierwszej odsłonie zawodnikom Pogoni udało się zdobyć jedną bramkę. W 21. minucie rzut karny wykorzystał Rafał Porada, a wcześniej faulowany w polu karnym był nowy nabytek drużyny Pogoni Rafał Mordon.

Kolejne bramki zespół gości strzelił w drugiej połowie meczu. W 78. minucie, po akcji Mateusza Suchańskiego, drugą bramkę dla Pogoni zdobył płaskim strzałem Rafał Kurzynoga. Ten sam zawodnik minutę przed końcem meczu ustalił wynik, po podaniu Kamila Endlera i precyzyjnym strzale z 16 metrów.

W zespole Pogoni zagrali nowi zawodnicy: Rafał Mordon, grający trener Marcin Olejniczak i Damian Szwaj z Włókniarza Konstantynów, Mateusz Maraszek z LKS Kobierzycko, Patryk Kaczmarek z Orkana Buczek, a także zawodnik Gatty Zduńska Wola Krzysztof Adamski.

Piast Błaszki – Pogoń Zduńska Wola 0:3 (0:1)
Bramki: Rafał Porada 21 – rzut karny, Rafał Kurzynoga 78, 89