Świt Kamieńsk zaczął grać po przerwie

W piątkowym spotkaniu 2. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej Świt Kamieńsk pokonał przed własną publicznością Start Lgota Wielka 3:1 (0:1). Wygrana gospodarzom nie przyszła jednak łatwo. Od 26. minuty goście prowadzili po trafieniu Łukasza Smolarczyka. Losy meczu odwróciły się w drugiej połowie.

Dwukrotnie bramkarza gości pokonał z rzutów karnych Dominik Stępień, a jednego gola dołożył Szymon Błachowicz. Obchodzący jubileusz 80-lecia istnienia Świt (rok powstania 1937) ma na koncie cztery punkty. Start przegrał drugi mecz w nowym sezonie.

Świt Kamieńsk – Start Lgota Wielka 3:1 (0:1)
Bramki: Dominik Stępień 56, 85-obie z karnych, Szymon Błachowicz 80 – Łukasz Smolarczyk 26

Warto wspomnieć, że przed meczem prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa wręczył nagrodę Fair Play zespołowi Świtu za poprzedni sezon. Puchar odebrał Jarosław Bąkowicz, kapitan zespołu z Kamieńska.

Fot: Sportowy Kamieńsk (Facebook)