Pierwsza wygrana Omegi Kleszczów

Aż osiem bramek padło w derbowym spotkaniu powiatu bełchatowskiego w IV lidze łódzkiej. Omega Kleszczów wygrała w Bełchatowie z rezerwami PGE GKS 5:3 (3:0). Podopieczni Marcina Zimocha prowadzili w tym meczu już 5:0, ale w końcówce gospodarze strzelili trzy gole. Dla kleszczowian to pierwsza wygrana w tym sezonie.

Przewaga Omegi zarysowała się od pierwszej minuty, a pod bramką Oskara Piernickiego dochodziło do groźnych sytuacji. Wynik spotkania otworzył w 18. minucie Paweł Kowalski. Chwilę później było 2:0, po trafieniu Roberta Tomesza, a w 24. minucie na 3:0 podwyższył Przemysław Szewczyk. Był to i tak najmniejszy wymiar kary dla gospodarzy. Gdyby Omega była bardziej skuteczna to już do przerwy prowadziłaby różnicą pięciu-sześciu bramek.

Po zmianie stron podopieczni Marcina Zimocha kontynuowali natarcie. Na 4:0 pięknym strzałem z dystansu gola zdobył Szewczyk, a piątego gola strzelił Paweł Kowalski, wykorzystując podanie debiutującego w pierwszej drużynie Alberta Jasitczaka. W końcówce do głosu doszli zawodnicy Tomasza Jaworskiego. Strzelili trzy gole, ale nie byli już w stanie zmienić losów meczu.

PGE GKS II Bełchatów – Omega Kleszczów 3:5 (0:3)
Bramki: Damian Siewiera 72, Michał Lewandowski 85, Kacper Szafrański 90-karny – Paweł Kowalski 18, 66, Robert Tomesz 19, Przemysław Szewczyk 24, 46

PGE GKS II: Piernicki (46′ Malicki) – Lisowski (70′ Wojtczyk), Szafrański, Węglewski, Orski – Siewiera, Michalak (53′ Warnecki), Szaniec (55′ Giermasiuk), Lewandowski, Matuszewski (73′ Pędziwiatr) – Berłowski

Omega: Paweł Wiśniewski (82′ Gałczyński) – Roczek (71′ Pajęcki), Grzywiński, Pałyska, Niedbała – Barański (46′ Krzysztof Kowalski), Paweł Kowalski ż, Belica (80′ Kociniak), Szewczyk (60′ Grabowski), Konecki ż (63′ Jasitczak) – Tomesz (60′ Janeczek).