Historyczna wygrana żeńskiej Pogoni

Niedzielne popołudnie w Zduńskiej Woli stało pod znakiem kobiecej piłki. Debiutująca w II lidze drużyna Krzysztofa Kochelaka rozegrała pierwszy, historyczny mecz w tej klasie rozgrywkowej. Zduńskowolanki rozpoczęły imponująco. Pokonały KS Teresin Women 2:0 (0:0), a bramki zdobyły: Martyna Szymczak i Julita Augustyniak.

Przed rozpoczęciem meczu odbyła się miła uroczystość wręczenia drużynie gospodarzy pucharu za awans do 2 ligi kobiet. Puchar wręczył wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Sieradzu Andrzej Dąbrowski.

O wygranej Pogoni zdecydowała druga połowa. W pierwszej podopieczne trenera Kochelaka, mimo dużej przewagi, nie strzeliły bramki. W 62. minucie akcję Justyny Kubik wykończyła skutecznie Martyna Szymczak, a dziewięć minut później wynik spotkania ustaliła Julita Augustyniak, a w roli asystentki ponownie wystąpiła Kubik. W 2. kolejce zduńskowolanki zagrają na wyjeździe z GOSiR Piaseczno.

Pogoń Zduńska Wola – KS Teresin Women 2:0 (0:0)
Bramki: Martyna Szymczak 62, Julita Augustyniak 71

Pogoń: Rogowska – Szymczak, Niciak, Sutowicz – Kowalska, Augustyniak (75′ Kapuściak), Grzelak (75′ Okoń), Góra, Łoboda – Szymczak, Kubik (83′ Gierczak)
Trener: Krzysztof Kochelak